Gündem

Yolsuzlukla Hastalanan Türkiye Ekonomisi

CHP İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen İstanbul Kent Yoksulluğu Buluşması Sempozyumu’nda konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Deniz Yavuzyılmaz, yolsuzluklarla ilgili sadece kendisinin 50 suç duyurusunda bulunduğunu ve suç duyurularının toplam tutarının 1 milyar liranın üzerinde olduğunu belirtti. Yavuzyılmaz, Türkiye ekonomisinin AK Parti politikaları nedeniyle hastalanmış durumda olduğunu ve Hazinede açılan deliklerin herkesi fakirleştirdiğini söyledi.

“Çoklu Bir Kriz Ortamı Yaşanıyor”
Sempozyumda konuşan CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, Türkiye’de ekonomik, sosyal ve siyasal krizin derinleştiğini ifade ederek, son 20 yılda Türkiye’yi yöneten siyasi iktidarın neoliberal politikalar nedeniyle krizlere sürüklendiğini vurguladı. Çelik, Cumhuriyet Halk Partisi olarak sosyal demokrasiyi ön plana çıkaracaklarını ve yoksullukla mücadeleyi sürdüreceklerini belirtti.

“İlk Seçimde İktidara Gelerek Yolsuzluk ve Yoksulluğun Sonunu Getireceğiz”
Çelik, yerel seçimlerde aldıkları mesajın farkında olduklarını ve seçmenin kendilerine verdiği destekle yolsuzluk ve yoksulluğun sonunu getireceklerini ifade etti. Seçmenin 2024’te kendilerini birinci parti yaparak bir yerel iktidar verdiğini belirten Çelik, ilk seçimde merkezi iktidara gelerek yoksulluk ve yolsuzluğu sonlandıracaklarını söyledi.

Çerkezoğlu: “Türkiye’de Hem Çalışan Hem De Emekli Yoksulluğu Var”
DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Türkiye’de çalışan yoksulluğunun yanı sıra emekli yoksulluğunun da arttığını belirterek, ücretliler toplumuna dönüştüğümüzü ve ekonomi politikaları nedeniyle çalışmamıza rağmen yoksulluktan kurtulamadığımızı dile getirdi.

Yavuzyılmaz: “AK Parti Türkiye’yi Yolsuzlukla Dünyada Bir Numaralı Konuma Getirdi”
Deniz Yavuzyılmaz, AK Parti’nin 20 yıldan fazla bir sürede Türkiye’yi yolsuzluk konusunda dünyada bir numaralı konuma getirdiğini ve bu durumun utanç verici olduğunu belirtti. AK Parti’nin dünya sıralamasında yolsuzluk konusunda en başarılı parti olduğunu ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu