Spor

Viyana Büyükelçisi EURO 2024 Yarı Final Çağrısı

Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi, A Milli Takımın EURO 2024’te Hollanda’yı eleyerek yarı finale yükselmesi halinde Avusturya’da yaşayan Türklere ‘ölçülü kutlama yapmaları’ çağrısında bulundu.

Reuters’ın haberine göre dün Türkiye’den gazetecilerle bir araya gelen büyükelçi, “Hollanda maçını kazandığımızda Avusturyalı komşularımızı ve dostlarımızı kornalarla, gereksiz gürültü ve kargaşayla rahatsız etmemize gerek olmadığına inanıyorum. Daha sessiz ve sakin bir şekilde kutlayabiliriz” şeklinde konuştu.

Büyükelçi Ceyhun, “Siz vatandaşlarımın, Türkiye kökenli tüm Avusturyalıların, ılımlı olacağınızdan en ufak bir şüphem yok” diyerek devam etti.

Maçın Türkiye lehine sonuçlanacağı öngörüsünde bulunan Ceyhun, “Avusturyalı dostlarımız Hollanda’yı yendi (ama) Avusturyalı dostlarımızla oynadığımız maçı da biz kazandık. Şimdi Hollanda’ya karşı oynuyoruz, ‘Neden 3-2 kazanmayalım ki?’ şeklinde konuştu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu da milli takımı destekleyen bir paylaşımda bulundu: Hakkımız yendi, sahada hakkımızı alacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu