Spor

Türkiye’nin EURO 2024 Veda Anı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2024), Türkiye’nin çeyrek finalde Hollanda’ya 2-1 yenilmesi sonucu turnuvaya veda etmesi uluslararası basında geniş yankı buldu. Uluslararası haber ajansları ve çeşitli ülkelerden yerel internet siteleri ile gazeteler, Türkiye’nin EURO 2024’e veda ettiği maça dair haberler yayınladı.

ABD merkezli AP haber ajansı, Hollanda’nın Türkiye’yi yenerek EURO 2024 yarı finalinde İngiltere’ye karşı mücadele edeceğini duyurdu. Ayrıca Türk taraftarların, turuncu giysili Hollanda taraftarlarından çok daha fazla olduğu ve Almanya’da yaşayan Türk kökenli insanların takıma yoğun destek verdiği bilgisine yer verdi.

İngiliz haber ajansı Reuters ise Türkiye’nin Hollanda’ya karşı çıktığı maçta yaşanan golleri ve oyunun gidişatını kaleme alarak Türkiye’nin tutkulu destekçilerinin verdiği destekten bahsetti.

Katar merkezli Al Jazeera uluslararası haber kanalı, Hollanda’nın Berlin’de 2-1 kazandığı maçı “turnuvanın oyunlarından biri olarak anılacak” şeklinde yorumladı. Oyunun heyecanı ve heyecanlı anlarını vurguladı.

İngiliz Telegraph gazetesi ise Hollanda’nın Wout Weghorst’un başarılı performansı ile EURO 2024 yarı finaline yükseldiğini bildirdi. Hollandalıların turnuvadaki diğer ev sahibi Türkiye’yi elemesi ve mücadelelerini sürdürmesi üzerinde durdu.

Fransız haber sitesi France 24, Hollanda’nın Türkiye’ye karşı galibiyetle yarı finale yükselmesini kutladı ve Türk taraftarların coşkusunu anlattı.

ABD kaynaklı Foxsports internet sitesi, Hollanda’nın çeyrek finalde Türkiye’yi mağlup ederek yarı finale yükselmesini vurguladı.

İngiliz BBC Sport internet sitesi, Türkiye’nin turnuvadaki performansını ve Hollanda maçındaki sonucu “hayal kırıklığı yaratan bir son” olarak değerlendirdi.

Hollanda’nın Dutchnews sitesi ise Hollanda’nın Türkiye’yi geride bırakarak 20 yıl aradan sonra ilk kez Avrupa yarı finaline yükselmesini övgüyle dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu