Dünya

Trump: Biden Yarışı Bırakıyor!

ABD’de bulunan başkanlık seçimlerinde aday olan Donald Trump, canlı yayın tartışmasındaki performansı eleştirdiği rakibi Başkan Joe Biden’ın yarıştan çekileceğini iddia etti. Trump, bir golf sahasında bir kişiyle yaptığı görüşmede, Biden’ın seçimleri bırakıp yerine yardımcısı Kamala Harris’in geçebileceğini öne sürdü.

Biden’ın canlı yayın tartışmasındaki zayıf performansını eleştiren Trump, kendi performansını övdü ve rakibi Biden’ı yaşlı ve perişan olarak nitelendirdi. Trump, Biden’ın yarıştan çekileceğini iddia ederek, bu durumun Kamala’nın ön plana çıkacağı anlamına geleceğini söyledi.

Başkan Yardımcısı Harris’in daha iyi bir aday olabileceğini savunan Trump, ona da zavallı dedi. Canlı yayının ardından Demokrat Parti içinde Biden’ın çekilmesi gerektiği tartışmaları başladı. Demokratlardan Lloyd Doggett, Biden’a çekilme çağrısında bulunan ilk Temsilciler Meclisi Üyesi olurken, daha önce Biden’ı destekleyen James Clyburn ise Harris’i destekleyeceğini açıkladı. Ancak Beyaz Saray, Biden’ın yarıştan kesinlikle çekilmeyeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu