Siyaset

TBMM’de Ulaştırma Kanunu Görüşmeleri başlıyor!

TBMM Genel Kurulu, bu haftaki çalışmalarına 2 Temmuz Salı günü başlıyor. Genel Kurulda, ulaştırma alanında düzenlemeler içeren bir kanun teklifinin görüşmelerine başlanacak.

Türk Sivil Havacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ele alınacak. Teklife göre, demirleme ücret tarifesi, gemilerin demirde kaldığı süreler ve demirleme hizmetleriyle ilgili unsurlar Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından belirlenecek. Denizlerde kılavuzluk ve römorkörcülük hizmeti verenlerin belirlenen kurallara uymaması durumunda ise idari para cezası uygulanacak.

Havacılık güvenlik tedbirlerinin uygulanmasında genel kolluğun denetimi altında özel güvenlik görevlileri de görev alacak. Yolcular, havalimanlarında yapılan kontrolleri kabul etmezlerse havaalanı ve hava aracına kabul edilmeyecekler.

Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonunda, Öğretmenlik Mesleği Kanunu Teklifi’nin görüşmeleri başlayacak. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ‘Kadın-Erkek Fırsat Eşitliği’ Komisyonuna Bakanlık çalışmaları hakkında bilgi verecek.

TBMM İliç Maden Kazasını Araştırma Komisyonu, AKP Antalya Milletvekili Atay Uslu başkanlığında toplanacak. Salı ve çarşamba günleri Mecliste grup toplantıları yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu