Gündem

Sokak Hayvanlarına Destek Veren Eylem 44 Gün Sürecek

Yaşam İçin Yasa İnisiyatifi ve Hayvan Yaşam Özgürlük İnisiyatifi, Ankara Sakarya Caddesi’nde düzenledikleri eylemin 44. gününde basın açıklaması yaparak sokak hayvanlarına yönelik artan şiddet eylemleri ve TBMM’de görüşülecek yeni yasa tasarısına karşı seslerini duyurdu.

Basın açıklamasının ardından hayvanların yaşam haklarını savunan eyleme destek veren müzik grubu Bandista sahne aldı. Hayvanseverlerin yaptığı açıklamada, iktidarın hayvan katliamını ve tecriti meşrulaştırmak için hızla ilerlediği ve tasarının hızla yasalaşmasına çalıştığı vurgulandı.

Eylemciler, hayvanların yaşam haklarını savunmak ve yasa tasarısının meclise sunulmasını engellemek için kararlılıkla direnmeye devam edeceklerini belirttiler. Ayrıca vekillere, siyasetçilere ve meclise 5199 sayılı hayvanları koruma kanununun hala geçerli olduğunu hatırlattılar ve belediyelerin usulsüz toplamalarına engel olmaları gerektiğini vurguladılar.

Eylemde, sokak hayvanlarının yaşadığı yalnızlığın ve zorlukların altı çizilerek, onların haklarını savunmak için mücadeleye devam edecekleri vurgulandı. Eylemciler, halkın sesine kulak verilmesi ve sokaktaki dostların korunması için mücadelelerini sürdüreceklerini belirttiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu