Siyaset

Sinan Ateş Davası: Cinayetin Kökleri Derinde

Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in cinayetiyle ilgili ilk duruşma, Sincan Cezaevi Kampüsü’nde görüldü. Sanıkların 19 ay sonra hâkim karşısına çıktığı duruşmaya Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’in yanı sıra CHP Genel Başkanı Özgür Özel, eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu gibi önemli isimler de katıldı.

Duruşmaya ara verildikten sonra sosyal medya hesabından açıklama yapan Ayşe Ateş, “Günlerdir MHP MYK üyeleri, Ülkü Ocakları yöneticileri, kiralık kalemler ve trol hesaplar tarafından ortaya atılan ve dosyadaki delillerle uyuşmayan iddialar ve bugün duruşma salonunda tutuklular tarafından dile getirilen ifadelerle topyekun sergilenen kumpas tiyatrosu… Anlaşılan o ki bu siyasi cinayetin kökleri, düşündüğümüzden daha derinde” ifadelerini kullandı.

“Berrak suyu bulandırmak, zaman kazanmak, mağduriyet devşirmek istediklerini biliyorduk. Ama ne gizlemeye çalıştıklarını, kimi, kimleri korumak için çabaladıklarını henüz tam olarak bilmiyoruz” diyen Ayşe Ateş, soruşturmanın derinleştirilmesi ve tamamlanması gerektiğini vurguladı. Adaletin tecelli etmesini beklediklerini dile getirdi.

Sinan Ateş davasının başlamasıyla birlikte tetikçi Eray Özyağcı ifade değiştirdi. Özgür Özel ise “Bu cinayetin tetikçisi bellidir, azmettireni bellidir” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu