Siyaset

Özgür Özel’den Asgari Ücret Açıklaması

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Edirne İl Başkanlığı ile Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti.

Edirne İl Başkanlığı ziyaretinde konuşan Özgür Özel, parti olarak çiftçiye, köylüye ve esnafa sahip çıkmayı amaçladıklarını belirtti. Ayrıca emeklilere ve emekçilere daha iyi koşullar sağlamak istediklerini vurguladı.

Özel, şu anda emekli maaşlarının düşük olduğuna dikkat çekerek, AKP döneminde yaşanan maaş düşüşlerine değindi. Parti olarak asgari ücreti artırarak bu sorunu çözmeye çalışacaklarını belirtti.

Partinin talepleri arasında kredi kartı faizlerinin silinmesi, tarım ürünlerinde taban fiyatların yükseltilmesi ve emekli maaşlarının artırılması gibi konular da yer aldı.

Özel, asgari ücrete yapılmadığı takdirde seçimlerin kaçınılmaz olabileceğini belirtti.

Ardından Özgür Özel, Edirne Belediyesi’ni ziyaret etti. Burada yaptığı konuşmada, Sosyalist Enternasyonal tarafından CHP’nin başarısının desteklendiği ve Avrupa Birliği hedefinin sahiplenildiği bildirisinden bahsetti. Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne odaklanması gerektiğini vurguladı.

Özel, CHP iktidarında milli geliri artırmayı ve Türkiye’yi Avrupa’ya yaklaştırmayı hedeflediklerini ifade etti. Partinin ve halkın bu hedefe destek olması gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu