Gündem

Özel: Geçinemiyorsak Seçim Vardır!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in “Türkiye’de asgari ücret düşük değildir” açıklamalarına CHP Genel Başkanı Özgür Özel’den sert bir tepki geldi. Özel, Aydın’da katıldığı bir programda Şimşek’in asgari ücret konusundaki sözlerine, “Eğer geçim yoksa, seçim vardır” diyerek karşılık verdi.

Özel, Bakan Şimşek’in açıklamalarına “Haddinizi bilin” diyerek tepki gösterdi ve CHP iktidarında halkın alım gücünün 10 kat artırılacağı sözünü verdi. Geçinemeyen vatandaşların sesine kulak verilmesi gerektiğini vurgulayan Özel, asgari ücretin enflasyon zammı alması gerektiğini ve emekli maaşlarının arttırılmasını istedi.

Özel, Gebze’de yapılan emek mitingine atıfta bulunarak, halkın sıkıntılarını dile getirdi. Şimşek’in yaptığı açıklamaları eleştiren Özel, Türkiye’de asgari ücretin düşük olduğunu belirtti ve hükümetin vicdanının asgari ücretin altında olduğunu ifade etti. Türkiye’de gelir dağılımının adaletsiz olduğunu ve zengin ile fakir arasındaki uçurumun büyük olduğunu vurguladı.

Asgari ücretli, emekli ve çiftçiye destek verilmesi gerektiğini dile getiren Özel, adil bir vergi sistemi oluşturulması ve halkın zenginleştirilmesi gerektiğini belirtti. İktidarı eleştiren Özel, ilk seçimde CHP’yi iktidara taşıyacaklarını ve halkın sorunlarını çözeceklerini söyledi.

Öğle, Gebze’de yapılan ‘Geçinemiyoruz’ mitingine atıfta bulunarak, halkın sesine kulak verilmesi gerektiğini belirtti. Şimşek’in açıklamalarını eleştiren ve hükümetin politikalarını sert bir dille eleştiren Özel, vatandaşların sesi olacaklarını ve gerektiğinde mücadele edeceklerini vurguladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu