Gündem

Ordu’da sel felaketi: 83 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

Ordu’da yaşanan sel felaketinde 83 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti. Yağışların şiddetini artırması sonucu sel meydana geldi ve Çay Mahallesi’nde yaşayan Hatice Kocakoç sel sularına kapıldı. Durumu fark eden vatandaşların ihbarı üzerine bölgeye ekipler sevk edildi. Kadının cesedi, sel sularında 2 kilometre uzaklıkta bulundu.

Ayrıca, İkizce ilçesinde şiddetli yağışlar heyelana neden oldu. Kentte sürekli artan yağışlar İkizce ilçesinde hasara yol açtı. Derenin debisinin yükselmesiyle Fatih, Merkez, Kocaman, Beylerce, Kutluca, Bolluk ve Kurtköy Mahallelerinde heyelanlar meydana geldi. Bu nedenle bazı mahalle yolları kapandı ve araçlar balçık ve çamura saplandı.

İkizce Belediye Başkanı Osman Kaygı, ekiplerin heyelanlara müdahale ettiğini belirtti. Dere seviyesinin yükseldiğini ve taşmaması için gerekli önlemlerin alındığını ifade etti. Tüm ekiplerin sahada olduğunu ve olumsuzlukları gidermek için çalışmaların devam ettiğini dile getiren Kaygı, durumu kontrol altına almaya çalıştıklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu