Teknoloji

OpenAI’nin Yeni ChatGPT’si GPT-4o Tanıtıldı!

Yapay zeka şirketi, GPT-4o adlı yeni versiyonunu tanıttı. Bu yeni versiyon, önceki sürümlere göre daha hızlı ve insan konuşma diline daha yakın bir yapay zeka olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca görsellere ‘bakabildiği’ ve yüz ifadelerinden duyguları çıkarabildiği belirtiliyor.

Yapay zeka artık sesli diyaloğa da girebiliyor ve ‘hafızası’ sayesinde önceki konuşmaları hatırlayabiliyor. Yeni sohbet robotu, daha kolay bir sohbet dili kullanıyor ve soruları anında yanıtlıyor.

GPT-4o ile metin, görüntü ve ses genelinde tek bir model eğitilmiş durumda ve tüm girdiler ile çıktılar aynı sinir ağı tarafından işleniyor.

OpenAI, yeni bir ChatGPT masaüstü uygulamasının yakında bilgisayar kullanıcılarına sunulacağını duyurdu. Bu uygulama, hem ücretsiz hem de ücretli kullanıcılar için Mac işletim sistemi ile uyumlu olacak.

Şirket, GPT-4o’yu tanıtan bir dizi video yayınladı. Yeni modelin birkaç hafta içinde ChatGPT platformunda sunulacağı belirtildi. Ücretsiz versiyonun uygun maliyetli olacağı ve ücretli kullanıcıların daha fazla kapasiteye sahip olacağı da vurgulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu