Teknoloji

OpenAI, Tokyo’da İlk Asya Ofisini Açtı

Yapay zeka sohbet robotu ChatGPT’nin geliştiricisi olan OpenAI, Asya bölgesindeki ilk ofisini Japonya’nın başkenti Tokyo’da açtı.

OpenAI’ın açıklamasında şirketin “İnsanlığa zarar vermeyen yapay zeka üretmek” mottosuyla ilerlediği belirtilerek, şirketin teknolojide küresel liderlik, hizmet kültürü ve yenilikçiliği benimseyen topluluğunun bulunduğu Tokyo’yu ilk Asya ofisi olarak seçtiği ifade edildi.

Yeni ofisin, Toyota, Rakuten ve Daikin gibi kurumsal müşterilerle iletişimi hızlandırarak OpenAI ürünlerinden ve karmaşık iş süreçlerinin otomatikleştirilmesinden faydalanacağı vurgulandı.

Açıklamada, şirketin Japonya pazarına özel olarak hizmet verecek Japonca için optimize edilmiş özel sohbet robotunu hizmete sunduğu ve metin çeviri ve özetleme gibi işlemleri daha hızlı gerçekleştirebileceği belirtildi.

Firma, yeni ofis aracılığıyla müşteri desteği sağlayacak ve Japonya içinde yönetim yapılanmasını oluşturmayı planlıyor.

Yapılan basın toplantısında devlet televizyonu NHK’ye göre, iş ve bürokrasi alanından temsilcilerin katıldığı konuşuldu.

OpenAI, uluslararası operasyonlarını genişletme amacıyla önemli bir adım atarak 2023’te Londra ve Dublin’de ofis açtığını duyurmuştu.

CEO Sam Altman, Nisan 2023’teki Tokyo ziyareti sırasında Başbakan Kişida Fumio ile görüşerek ulusal pazara yönelik yatırım olasılıklarını ele almıştı.

Altman, Japon kültürü ve diline uygun bir model oluşturmayı dört gözle beklediklerini ifade etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu