Spor

Mourinho’dan Transfer Açıklaması: Duygusal Değil, Akıllı Hareket Etmek İstiyoruz

Fenerbahçe Takımı Avusturya’da Topuk Yaylası’nda Kamp Yapıyor

Fenerbahçe takımının teknik direktörü Jose Mourinho, sezon başı kamp çalışmaları için dün Avusturya’ya gitti. Topuk Yaylası’ndaki kampı değerlendiren Portekizli teknik adam, kulüp televizyonuna yaptığı konuşmada, oyuncularının kamp sürecinde çok odaklanmış ve en iyisini yapmış olduklarını ifade etti.

Transfer stratejisinden bahseden Mourinho, duygusal davranmayacaklarını vurguladı. Avrupa Şampiyonası’nın zorluklarına değinen Mourinho, geçen sezonun kaliteli kadrosuyla transfer döneminde akıllı ve zamanında hareket etmek istediklerini belirtti. Fenerbahçe’nin ihtiyacı olan oyuncu profillerini belirlediklerini de ekleyen tecrübeli teknik adam, diğer takımların çok fazla transfer yapmasının lig için iyi olabileceğini ancak maaş ödemelerinin de önemli olduğunu dile getirdi.

Mourinho, transfer dönemindeki yaklaşımlarının zamanla şekilleneceğini ve uygun oyuncuları kadroya katacaklarını söyledi. Şampiyonlukların sezon ilerledikçe kazanıldığını belirten Mourinho, transfer döneminde sadece transfer kupaları kazanılabileceğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu