Gündem

Mehmet Özhaseki’den sonra Murat Kurum Çevre Bakanı!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Murat Kurum, boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atandı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, seçimlerde rakibi olan Kurum’un eski bakanlık görevine getirilmesine ilişkin açıklama yaptı.

İmamoğlu, sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, İstanbul Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu’nun Sağlık Bakanı olmasını tebrik ederek, yeni görevinde başarılar diledi. Ayrıca Murat Kurum’a da yeniden atandığı Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı görevinde başarılar diledi.

31 Mart seçimlerinde İstanbul’da AKP’nin adayı olan Murat Kurum, CHP’li Ekrem İmamoğlu’na karşı 1 milyonu aşkın oy farkıyla seçimi kaybetmişti.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre kabinede iki bakan değişmişti. Mehmet Özhaseki’den boşalan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na Murat Kurum atanmış, ayrıca Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yerine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu getirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu