Gündem

Marmara’da Sağanak Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan son değerlendirmelere göre yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu olacağı belirlendi. İç Anadolu’nun kuzeybatısı, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu, Trakya, Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar, Isparta, Burdur, Bolu, Muş, Bitlis, Van, İstanbul’un batısı ile Doğu Akdeniz’in Toroslar kesiminin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin ise az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

Hava sıcaklıklarının iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer bölgelerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği ancak İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olması bekleniyor.

Kuvvetli rüzgarın beklendiği İç Ege ile İç Anadolu’nun kuzeybatısında yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Marmara Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava beklenirken, Trakya, Bilecik ve İstanbul’un batısında yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Ege Bölgesi’nde az bulutlu ve açık hava etkili olacak ancak iç kesimlerin parçalı ve çok bulutlu olması öğleden sonra Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Rüzgarın iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

İç Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak ancak öğleden sonra kuzeybatı kesimlerde yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülebilir. Rüzgarın kuzeybatısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

Batı Karadeniz’de parçalı ve az bulutlu hava etkili olacak; iç kesimlerde yer yer çok bulutlu, öğleden sonra ise Bolu çevresinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde ise parçalı ve az bulutlu hava hakim olacak ancak iç kesimlerde yer yer çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde parçalı ve çok bulutlu hava beklenirken, kuzeydoğu kesimleri ile Muş Bitlis ve Van çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde ise az bulutlu ve açık havanın hakim olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu