Gündem

Kaymakam ve Vali Yardımcılarında Büyük Değişiklik!

Cumhurbaşkanlığı kararıyla Sağlık Bakanlığı ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nda görevden alma ve atamaları da içeren ek kararda, kaymakamlık atamaları da yer almaktadır.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kaymakamlık atamalarıyla ilgili açıklamada, atanan kişilerin belirtilen görevlere 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. ve 3. maddeleri gereğince atandığı belirtilmiştir.

Atama kararına göre, 10’u İçişleri Bakanlığı Merkez Teşkilatında, 292’si ise Vali Yardımcısı ve Kaymakam olarak Taşra Teşkilatında olmak üzere toplamda 302 Mülki İdare Amirinin görev yeri değiştirilmiştir.

2024/187 sayılı karara göre; Şereflikoçhisar Kaymakamı Zafer Engin, Göç İdaresi Başkanlığı Daire Başkanlığı’na, Dulkadir Kaymakamı Fatih Çelikkaya Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanlığı’na, Cizre Kaymakamı Nazlı Demir İller İdaresi Genel Müdürlüğü Daire Başkanlığı’na ve Taşköprü Kaymakamı Bekir Özen İller İdaresi Şube Müdürlüğü’ne atanmıştır.

Ayrıca, atama kararı doğrultusunda 179 Kaymakam, 107 Vali Yardımcısı ve 7 hukuk müşavirinin görev yeri değiştirilmiştir. Atama kararına ilişkin detaylara Resmi Gazete’den ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu