Spor

İstanbul Yaz Atletizm Oyunları Heyecanı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul, Yaz Atletizm Oyunları’na ev sahipliği yapacak. Organizasyon, 6 Temmuz Cumartesi günü gerçekleşecek ve üç ayrı branşta toplam 300 sporcu mücadele edecek.

Dünya, gelecek ay Paris’te gerçekleşecek olan Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nı beklerken, İBB Spor İstanbul yeni bir etkinliği daha sporseverlerle buluşturuyor. Yaz Atletizm Oyunları adı verilen organizasyon, koşu, atma ve atlama branşlarında yüzlerce sporcunun rekabetine sahne olacak.

İBB Maltepe Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde 6 Temmuz Cumartesi günü 19.00-22.00 saatleri arasında gerçekleşecek olan Yaz Atletizm Oyunları’na üç ayrı branş ve 13 farklı kategoride yaklaşık 300 atlet katılacak. Uluslararası standartlara sahip pistteki yarışlarda, Türkiye Atletizm Federasyonu’nun resmi hakemleri görev alacak ve fotofiniş sistemi kullanılacak.

Spor İstanbul, İstanbulluları hareketli tutmanın yanı sıra amatör ve profesyonel sporculara yeni yarışma fırsatları sunmayı amaçlıyor. Yaz Atletizm Oyunları, gelecek yıllarda da düzenlenmesi planlanan etkinlikler arasında yer alıyor.

Organizasyonda şu kategorilerde yarışlar düzenlenecek:
KOŞU
– 100 m Erkek
– 100 m Kadın
– 4×100 m Erkek
– 4×100 m Kadın
– 4×400 m Mix
– 1.500 m Erkek
– 1.500 m Kadın

ATLAMA
– Uzun Atlama Erkek
– Uzun Atlama Kadın
– Yüksek Atlama Erkek
– Yüksek Atlama Kadın

ATMA
– Gülle Atma Erkek
– Gülle Atma Kadın

Yaz Atletizm Oyunları, sporseverler için heyecan dolu bir gün sunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu