Spor

İBB Yaz Atletizm Oyunları Heyecanı

İstanbul’da bulunan İBB Spor İstanbul’un düzenlediği Yaz Atletizm Oyunları, 300 atletin katılımıyla gerçekleştirildi. Oyunlar, İBB Maltepe Kenan Onuk Atletizm Pisti’nde düzenlendi ve sporcular üç farklı branşta rekabet etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul’un düzenlediği Yaz Atletizm Oyunları’nın birincisi gerçekleştirildi. Uluslararası standartlara sahip olan İBB Maltepe Kenan Onuk Pisti’nde koşu, atma ve atlama branşlarında yarışmalar düzenlendi ve toplamda 300 sporcu hem amatör hem de profesyonel kategorilerde mücadele etti.

Katılımcılar, 13 farklı kategoride yarıştı. Koşu branşında 100 metre erkek, 100 metre kadın, 4×100 metre erkek, 4×100 metre kadın, 4×400 metre karışık, 1.500 metre erkek ve 1.500 metre kadın; atlamada uzun atlama erkek, uzun atlama kadın, yüksek atlama erkek ve yüksek atlama kadın; atma branşında ise gülle atma erkek ve gülle atma kadın kategorilerinde mücadele edildi.

Türkiye Atletizm Federasyonu resmi hakemlerinin görev aldığı yarışmalarda fotofiniş sistemi de kullanıldı.

İBB Spor İstanbul Genel Müdürü İ. Renay Onur’un da katıldığı yarışmalarda, Spor İstanbul bünyesinde oluşturulan bir koşu takımıyla 4×100 metre bayrak yarışında mücadele edildi. Onur, yarışın ardından yaptığı açıklamada, “Yarış çok heyecanlıydı. Hayatımın ilk bayrak yarışını koştum. Bir sonraki yarışa daha iyi hazırlanıp katılacağız. Buraya gelen herkes büyük keyif alıyor. Spor İstanbul olarak birçok branşta amatör ve profesyonel sporculara yeni yarışma olanakları sunuyoruz. Yaz Atletizm Oyunları’nı geleneksel bir hale getireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu