Dünya

Hollandalı Bakanların Ukrayna’ya Destek Mesajı

Rusya-Ukrayna Savaşı devam ederken, Hollanda Savunma Bakanı ve Dışişleri Bakanı Ukrayna’nın başkenti Kiev’i ziyaret etti. Hollandalı bakanlar, Ukrayna Devlet Başkanı ve üst düzey Ukraynalı yetkililerle bir araya geldi. Dışişleri Bakanı, Ukrayna’nın adli araştırma ve veri toplama kapasitesini artırmak için mali destek sağlayacaklarını ve mobil bir adli tıp laboratuvarı bağışlayacaklarını açıkladı.

Dışişleri Bakanı ayrıca, cephe bölgelerinde kullanılmak üzere mobil bir adli tıp laboratuvarı bağışlayacaklarını ve kayıp vakaların soruşturulmasını kolaylaştırarak adaletin yerine getirilmesine yardımcı olacaklarını belirtti. Ayrıca, Rusya’dan sınır dışı edilen çocukların geri getirilmesi ve aileleriyle yeniden bir araya getirilmesine destek olacaklarını ifade etti.

Hollanda Savunma Bakanı, Ukrayna’ya F-16 savaş uçakları tedarik etmek ve hava savunmasını güçlendirmesine yardımcı olmak için çalışmaların devam ettiğini söyledi. Ayrıca, Ukrayna’ya üç roket fırlatma ve bir radar sistemi teslim edeceklerini söyledi ve uluslararası koalisyonlar oluşturarak Ukrayna’nın Rus saldırılarına karşı savunmasını güçlendirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu