Dünya

Hindistan’da Hindu Ayininde İzdiham: 116 Ölü

Hindistan’ın Uttar Pradeş eyaletinde bulunan Hathras bölgesinde gerçekleşen Hindu ayini sırasındaki izdihamda can kaybı sayısı artmaya devam ediyor. Aligarh Bölge Komiseri Chaitra V., izdihamda 116 kişinin yaşamını yitirdiğini medyaya açıkladı.

Hathras Bölgesi Sulh Hakimi Ashish Kumar, olayın etkinliğin sonlarına doğru meydana geldiğini ve insanların aşırı kalabalık ve havasızlık nedeniyle alandan ayrılmaya başladığını belirtti.

Uttar Pradeş Eyalet Başbakanı Yogi Adityanath ise hayatını kaybedenler için başsağlığı dileyerek, yetkilileri izdihamın yaşandığı bölgeye yönlendirdiğini duyurdu. Ölen ve yaralananlar arasında kadınlar ve çocuklar da bulunmaktadır, hastanelere Hathras ve Etah bölgelerinde nakledildiler. İzdihamın tam olarak neyden kaynaklandığı henüz bilinmemektedir.

Polis, izdihamla ilgili soruşturma başlattıklarını ve sorumluların hesap vereceğini vurguladı. Eyalet Emniyet Müdürü Prashant Kumar, “Yetkililerin ihmal edilmesi de araştırılacak ve 24 saat içinde rapor sunularak gereken adımlar atılacak” dedi.

Hindistan’da 2013 yılında bir tapınakta düzenlenen etkinlik sırasında yaşanan izdihamda en az 110 kişi hayatını kaybetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu