Dünya

Gazze’de Katliam Devam Ediyor: Can Kaybı 38 Bin 153’e Ulaştı

Gazze Şeridi’nde 7 Ekim 2023 tarihinden beri devam eden İsrail ordusunun saldırıları sonucu hayatını kaybedenlerin sayısının son 24 saat içinde 55 kişi artarak 38 bin 153’e yükseldiği bildirildi. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in 275 gündür devam eden saldırılarına dair bilgiler paylaşıldı.

Son 24 saat içinde İsrail ordusunun Gazze’nin farklı bölgelerinde 3 ayrı katliam gerçekleştirdiği, bu saldırılarda 55 Filistinlinin daha hayatını kaybettiği ve 123 kişinin yaralandığı belirtildi. 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana devam eden saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 38 bin 153’e, yaralananların sayısının ise 87 bin 828’e ulaştığı vurgulandı.

Açıklamada ayrıca, hala enkaz altında ve yol kenarlarında cesetlerin bulunduğu ancak İsrail tarafından engellendiği için sağlık ekipleri ve sivil savunma görevlilerinin cenazelere ulaşamadığı bilgisi paylaşıldı. Gazze’deki ‘kalıcı ateşkes’ iddialarına dair ise Hamas’ın ABD planını onayladığı belirtildi.

Esir takası müzakereleri kapsamında ise CIA Direktörü ve MOSSAD Direktörünün de görüşmelerde yer alacağı açıklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu