Dünya

Gazze’de İsrail Saldırıları: Bir Gazeteci Daha Hayatını Kaybetti

İsrail ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda bir Filistinli gazeteci daha hayatını kaybetti. Gazze’deki hükümetin Medya Ofisinden yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in saldırılarını başlattığı 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana Gazze Şeridi’nde öldürülen gazeteciler hakkında bilgi verildi.

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği saldırılarda, Şems Haber Ajansı’nda çalışan gazeteci Muhammed Mahmud Ebu Şeria’nın hayatını kaybettiği belirtildi. Açıklamada, 7 Ekim 2023 tarihinden bu yana İsrail ordusunun saldırıları altındaki Gazze Şeridi’nde hayatını kaybeden gazetecilerin sayısının 153’e yükseldiği aktarıldı.

Daha önceki bir açıklamada ise Medya Ofisi, İsrail’in Gazze’de gazetecileri kasıtlı olarak öldürdüğünü ve bu şekilde Filistin’in sesini susturmayı, gerçekleri gizlemeyi ve haberlerin ulusal ve uluslararası kamuoyuna ulaşmasını engellemeyi amaçladığını ifade etmişti.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının devam ettiği belirtilirken, bölgede can kaybının 37 bin 900’e yükseldiği bildirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu