Spor

Galatasaray, Zaniolo İçin Atalanta İle Anlaştı!

Galatasaray, Atalanta ile yapılan anlaşma doğrultusunda Nicolo Zaniolo’nun 2024-2025 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferini gerçekleştireceğini duyurdu. Serie A temsilcisi Atalanta, sarı kırmızılı kulübe 6 milyon 400 euro geçici transfer bedeli ödeyecek ve satın alma opsiyonu gerçekleştiğinde transfer bedeli 15 milyon 500 bin euro olacak.

Galatasaray kulübünden yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Nicolò Zaniolo’nun Atalanta Bergamasca Calcio S.R.L. ile yapılan anlaşma gereği 2024-2025 sezonu için şarta bağlı zorunlu satın alma opsiyonu ile geçici transferinin gerçekleştirileceği” belirtildi. Açıklamada ayrıca, 2 milyon euro tutarında şarta bağlı bonusun da anlaşmaya dahil olduğu ifade edildi.

Galatasaray’ın Roma’dan transfer ettiği 25 yaşındaki kanat oyuncusu 12 maçta 5 gol 1 asist üretirken, 2023-2024 sezonunu Aston Villa’da kiralık olarak geçiren Zaniolo ise 39 maçta görev aldı ve 3 gol attı. Oyuna genellikle sonradan dahil olan İtalyan kanat, performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu