Siyaset

Emeklilerin İsyanı: Yabancılar Türkiye’de Tatil Yapıyor, Bizim Emekliler Bulaşık Yıkıyor

CHP Genel Başkan Yardımcıları Ensar Aytekin ve Ulaş Karasu, Muğla, İzmir, Manisa, Uşak, Afyonkarahisar, Balıkesir, Aydın ve Denizli il başkanlarıyla Bodrum’da bir araya geldi. Ege İl Başkanları Toplantısı basına kapalı gerçekleştirildi ve toplantı sonrası Bodrum İlçe Başkanlığı’nda CHP genel başkan yardımcıları Aytekin ve Karasu açıklamalarda bulundu.

Aytekin, asgari ücrette artış olmadığını belirterek, emeklilerin zor durumda olduğunu ve milyonlarca emeklinin 10 bin lira maaşla geçinmeye çalıştığını söyledi. Yabancı ülkelerin emeklilerinin Türkiye’de tatil yaptığını, ancak Türk emeklilerin otellerde çalışarak geçimlerini sağlamak zorunda kaldığını ifade etti.

En düşük emekli maaşının asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini belirten Aytekin, asgari ücretin artırılmasını talep etti. Ayrıca, asgari ücretle ilgili en ufak bir artış olmadığını belirterek hükümeti eleştirdi.

Karasu ise Türkiye’nin 60 milyar dolar civarında turizm geliri beklediğini ancak gelirin çoğunluğunun CHP’li belediyelerin yönettiği bölgelere gittiğini ve bu belediyelere ek kaynak aktarılmadığını söyledi. Turizm bölgelerindeki sorunların çözülmesi için yerel yönetimlere ek kaynak aktarılması gerektiğini belirtti.

Son olarak, CHP’li eski Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’ün cenazesine katılan Aylin Nazlıaka’nın 2,5 milyon ev kadınının oyuna talip olduklarına dair açıklamasına yer verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu