Siyaset

Dervişoğlu’ndan Ekonomi Eleştirisi: “Bu Kafa İktidardan Düşmedikçe Fiyatlar da Düşmez”

İYİ Parti Genel Başkanı, partisinin TBMM’deki grup toplantısında konuşma yaptı. Konuşmada zamlar ve Suriye meselesi ele alındı.

Başlangıçta 31 yıl önce Sivas Madımak Katliamı’nda hayatını kaybeden aydın ve yazarlar anıldı. İYİ Parti lideri, “Orada hayatını kaybeden 35 insanımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Cumhuriyet her bir vatandaşımızı milletimizin şerefli bir mensubu olarak eşitler. Dinimiz, mezhebimiz, kökenimiz ve rengimiz ne olursa olsun, Milletine, devletine ve yasalara bağlı herkes kanun önünde eşittir. Bu bakımdan Madımak’ta saldırıya uğrayan yalnız Alevi vatandaşlarımız değil, Cumhuriyetin bizatihi kendisidir.” dedi.

Zamların artması üzerine konuşan Dervişoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e eleştirilerde bulundu. “Mehmet Şimşek gibi bir duyun-u umumiye memuru varken, yaşanacak olası sahte baharların ardından daha büyük kışlar geleceği aşikardır. Bu kafa iktidardan düşmedikçe, ne bu fiyatlar düşecek ne de halkın alım gücü artacaktır.” şeklinde konuştu.

Ayrıca, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Esad ile ilgili sözlerini de eleştiren Dervişoğlu, Türkiye’nin yürüttüğü Suriye politikasını sert bir dille eleştirdi. “Geldiğimiz noktada, Erdoğan ve Emevi Camii’inde namaz kılma hülyasıyla yanılan grupların Türkiye’yi sürüklediği Ortadoğu bataklığında Türkiye’nin bir mülteci kampı haline getirilmesi, ‘Hata yapmışız Allah bizi affetsin’ diyerek içinden çıkılması zor bir durumdur.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu