Ekonomi

DEM Parti’den Ekmek ve Adalet Kampanyası!

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Parti Genel Merkezi’nde güncel gelişmelere ilişkin basın toplantısı düzenledi. Doğan, ülkede yayılan saldırıların uzun zamandır işlenen göçmen düşmanlığı propagandasının bir sonucu olduğunu savundu. Aynı zamanda, 19 Temmuz’da Mardin’in Kızıltepe ilçesinden “Ekmek ve Adalet” kampanyasını başlatacaklarını duyurdu.

Doğan, Kayseri’de meydana gelen cinsel saldırıyı ve Suriyelilere yönelik ırkçı saldırıları da eleştirdi. Türkiye’nin geçmiş ve bugüne dair önemli gelişmeler yaşadığı bir haftayı geride bıraktığını belirten Doğan, mülteci karşıtlığının ve düşmanlığının sonucu olarak görülen saldırılara dikkat çekti.

İstanbul Sözleşmesi’nin onaylandığı tarihi hatırlatan Doğan, ülkeden çekilinen tek ülkenin Türkiye olduğunu ve bu karardan sonra kadın cinayetlerinin arttığını ve medya özgürlüğünün kısıtlandığını vurguladı. Ayrıca, 2 Temmuz’da Sivas katliamının 31. yıl dönümü olduğunu ve hükümetin suçluları cezalandırmada yetersiz kaldığını belirtti.

Doğan, ekonomi politikalarının yurttaşları yoksulluğa mahkum ettiğini savundu ve “Ekmek ve Adalet” kampanyasının 19 Temmuz’da başlayacağını duyurdu. Kampanya ile özgürlük, eşitlik, demokrasi ve emek mücadelesinin güçlendirileceğini söyleyen Doğan, tüm vatandaşları kampanyaya katılmaya ve mücadeleye destek vermeye çağırdı. Kampanyanın Mardin’in Kızıltepe ilçesinde Tarım Mitingi ile başlayacağını ve ardından birçok il ve ilçede devam edeceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu