Siyaset

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplanıyor: Ekonomi ve Yeni Bakanlar Gündemde

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Toplantı, yaklaşık bir ay aradan sonra yoğun bir gündemle gerçekleşecek. Kabinenin ana gündem maddesi ekonomi olacak. Haziran ayı enflasyon oranı 3 Temmuz’da açıklanacak ve yılın ikinci yarısındaki memur zammı bu doğrultuda netleşecek. Ayrıca tasarruf tedbirleri ve en düşük emekli aylığına yapılacak artış da toplantıda ele alınacak. Yeni vergi taslağı ve enflasyonla mücadele de kabine üyelerine sunulacak.

Toplantıda ayrıca 9’uncu Yargı Paketi ile ilgili son durum da değerlendirilecek. Bölgesel gelişmeler, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ateşkes süreci de gündemde olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayında Kazakistan, Azerbaycan ve Amerika Birleşik Devletleri’ne ziyaretler gerçekleştirecek. İlgili bakanlar, bu ziyaretlerde ele alınacak konular hakkında çalışmalarını kabinede sunacaklar.

Kabine toplantısında, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Profesör Doktor Kemal Memişoğlu da yeni katılan bakanlar arasında yer alacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu