Siyaset

CHP’nin Dikkat Çeken Tematik Mitingleri

CHP kaynaklarından alınan bilgilere göre, ataması yapılmayan öğretmenlerle başlayan ve 30 Haziran’da gerçekleşen “Geçinemiyoruz” mitingiyle devam eden tematik mitinglere yeni etkinlikler eklenecek. Müzakereler sonuç vermediği zaman her toplumsal sorunla ilgili sokaklara ineceklerini açıklayan CHP kurmaylarına göre, çiftçilerin sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir miting düzenlenecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Özgür Özel arasındaki görüşmelerle başlayan “Siyasette normalleşme” tartışmalarının geride kaldığını savunan parti yönetimine göre, siyaset sokaklara taşınacak.

TARIM MİTİNGİ
Toplumun dezavantajlı kesimlerinin yaşadığı sorunları tematik mitinglerle duyurmayı planlayan parti yönetimi, düşük alım fiyatları ve artan maliyetler karşısında ezilen çiftçilerle bir araya gelecek. Temmuz ayı içinde Şanlıurfa’da bir tarım mitingi düzenlenecek.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremlerin ardından geçen 15 ay boyunca hâlâ çözülemeyen depremzedeler de CHP’nin gündeminde olacak. Gıda ve sağlık gibi temel ihtiyaçların yanı sıra barınma sorunları da yaşayan depremzedeler için Hatay’da büyük bir miting planlanıyor. CHP kurmaylarına göre, Hatay’da gerçekleştirilecek mitingle 6 Şubat Depremleri’nden etkilenen tüm kentlerin sorunları siyasetin gündemine taşınacak.

İL BAŞKANLIKLARINA OFİS
Öte yandan, CHP’de parti yönetiminde yaşanan değişiklik partinin Genel Merkez binasına da yansıdı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kurultay öncesi il başkanlarına verdiği “Partide ofisleriniz olacak” sözü kapsamında Genel Merkez’deki dördüncü kat yeniden düzenlendi. Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu döneminde CHP’de danışman olarak görev yapan odalar, il ve ilçe başkanlarına tahsis edildi.

Dördüncü kattaki odalar, il ve ilçe başkanları için hazırlandı. Bölüme giden koridora “CHP İl ve İlçe Başkanları Çalışma Ofisi” tabelası asıldı.

Değişim, CHP Lideri Özel’in il başkanlarına verdiği “İl başkanı, ilçe başkanı Ankara’ya gelince ofisleri olacak” sözüne dayanıyor. Bu kapsamda il ve ilçe başkanları için dördüncü katta özel bir oda oluşturuldu. Odada il başkanları için bir dinlenme alanı ve bir sekreter bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu