Siyaset

CHP’DE DEĞİŞİME GERİ SAYIM!

CHP’de, Sivas’ta yapılacak tüzük kurultayı için çalışmalar devam ediyor. Üyelerden 1-20 Nisan tarihleri arasında alınan tüzük değişikliği önerileri CHP yönetimi tarafından değerlendirildi ve kurultayın ertelenmeyeceği belirtiliyor. Tüzük değişikliğiyle ilgili tüm öneriler Seçim ve Parti Hukuk İşlerinden sorumlu birim tarafından incelendi.

Sivas Kongresi’nin yıldönümü 4 Eylül’de Sivas’ta kutlanacak ve 6-9 Eylül tarihlerinde Tüzük Kurultayı yapılacak. 5 Eylül’de Ankara’da 81 ilden temsilcilerin katılımıyla Tüzük Komisyonu toplanacak ve değişiklik önerilerini son şekline getirerek kurultaya sunacak.

Kurultayda milletvekili ve belediye başkanlarına yönelik dönem sınırı ve her kademede adayların ön seçim ile belirlenmesi konularının yoğun mesai gerektireceği belirtiliyor. Ayrıca Parti Meclisi üye sayısının artırılmasının da gündeme gelebileceği ifade ediliyor.

CHP’de “güçlü genel sekreterlik” modeline geçiş konuşuluyor. Kaynaklar, bu modelin Parti Başkanı ile genel işleyiği meşgul etmeyecek şekilde uygulanabileceğini savunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu