Spor

Ali Koç ve Selahattin Baki “şüpheli” olarak ifadeye çağrıldı – Galatasaray-Fenerbahçe derbisi olaylarına ilişkin soruşturma

Trendyol Süper Lig’in 37. haftasındaki Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından yaşanan olaylara ilişkin yürütülen soruşturma, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’yi “şüpheli” olarak ifadeye çağırdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 19 Mayıs’taki Galatasaray-Fenerbahçe müsabakasının ardından stadyum müdürü Ali Çelikkıran’ın darbedildiği olaylara ilişkin soruşturmayı sürdürüyor.

Soruşturma kapsamında, Ali Koç ve Selahattin Baki “şüpheli” sıfatıyla ifadeye çağrıldı. Koç ve Baki’nin bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne gelerek ifade vermesi bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Trendyol Süper Lig’in 37. haftasında RAMS Park’ta oynanan Galatasaray-Fenerbahçe derbisinin ardından stadyum müdürü Ali Çelikkıran’ın darbedildiği olaylara ilişkin soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında, Fenerbahçe Kulübü doktoru Ertuğrul Karanlık, eski Fenerbahçe yöneticisi Hulusi Belgü ve teknik direktör İsmail Kartal’ın oğlu Emre Kartal da ifade vermişti. İstanbul Adliyesi’ne gelerek Basın Suçları Soruşturma Bürosu’nda ifade veren 3 şüpheli adli kontrol talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti. Şüphelilere yurt dışına çıkış yasağı ve ayda iki kez karakola imza atma şartıyla adli kontrol tedbiri uygulanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu